środa, 18 lipiec 2012 11:24

RYSUNEK: Roman Dmowski - krok po kroku

Napisał 
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
RYSUNEK: Roman Dmowski - krok po kroku

Dzisiaj chciałem przybliżyć proces powstawania rysunkowego wizerunku Romana Dmowskiego, polskiego polityka, posła i Ministra Spraw Zagranicznych w rządzie Wincentego Witosa.

Na pierwszym zdjęciu widać szkic w ołówku. Wykonałem go na podstawie najbardziej znanego zdjęcia Romana Dmowskiego, aby widniejący na nim polityk był łatwo rozpoznawalny. W przypadku poprzednich publikacji, tj. Piłsudskiego i Lincolna było o tyle łatwiej, że ich twarze są bardziej znane.

Tym razem nakładanie tuszu zacząłem od rysów twarzy. Wykonałem je cienkopisem. Pierwsze linie można zobaczyć na drugim zdjęciu. Następnie wziąłem pędzel, którym poprawiłem resztę twarzy i włosy.

Pisakiem grubości 1 mm poprawiłem garderobę. Na zdjęciu pokazującym te linie widać też kilka kresek ołówkiem, których wcześniej nie było, a które stwierdziłem, że należy dodać.

Piąte zdjęcie przedstawia rysunek po naniesieniu dodatkowych linii cienkopisem. Przy użyciu pędzla wypełniłem większe powierzchnie, choć nie były znowu takie duże jak chociażby przy rysunku Abrahama Lincolna.

Lubię na końcu rysować oczy. Na szóstym rysunku widać kółkownik, który przydaje się na tym etapie.

Siódma fotografia przedstawia gotowy rysunek, przed wymazaniem ołówka, ostatecznymi poprawkami i podpisem.

Mam nadzieję, że efekt końcowy jest zadowalający i nikt się na mnie nie obrazi.

Czytany 4703 razy Ostatnio zmieniany środa, 18 lipiec 2012 12:23

1 komentarz

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.