Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 797.

Rysunek: Wincenty Witos - krok po kroku

Tym razem postanowiłem narysować Wincentego Witosa - działacza ruchu ludowego, posła i trzykrotnego premiera rządu polskiego.

Na pierwszym zdjęciu widać szkic. Jak zwykle użyłem ołówka automatycznego o grubości rysika 2-óch milimetrów.

Tusz zacząłem nakładać od charakterystycznego podkręconego wąsa używając, podobnie jak do reszty twarzy, pędzla kieszonkowego, który dość często stosuję (nałożyłem nim część tuszu na poprzednie portrety postaci historycznych, np. Romana Dmowskiego).

 

Garderobę poprawiłem pisakami różnych producentów, ale o tej samej grubości, tj. jednego milimetra. Tu zwracam uwagę, że jednym z rozpoznawalnych znaków Wincentego Witosa była koszula bez zapiętego krawata, co wykorzystałem w tym wizerunku.


Po obrysowaniu ubrania zacząłem poprawiać włosy. Użyłem do tego pędzla. Ten etap pokazuje zdjęcie czwarte. Na kolejnym widać już rysunek na ukończeniu. Na następnym można zauważyć, że pojawiły się też cienie.

Elementy składające się z drobnych linii, jak np. źrenice oczu, obrysowałem cienkopisem grubości 0,1 mm, który dobrze widać na zdjęciu siódmym, razem z kółkownikiem.

Na końcu zobaczyć można efekt finalny, po wymazaniu szkicu i dokonaniu ostatecznych poprawek. Mam nadzieję, że komuś jeszcze spodoba się w podobnym stopniu jak mi.

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 10 wrzesień 2012 21:05

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.