Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 797.

„Choroba psychiczna zwana chrześcijaństwem rozprzestrzenia się!”

Taki komentarz pojawił się pod artykułem "Anioły niosą przesłanie ryzykując własne życie” o działalności nastoletnich protestantów z meksykańskiego miasta Ciudad Juárez.

Niezmiernie mnie ucieszył, gdyż jest efektem wspaniałej gorliwości młodych chrześcijan z Meksyku. Skąd ta inicjatywa?

Ciudad Juárez to miasto o najwyższym poziomie przestępczości w kraju. Od 1993 roku giną tu masowo młode kobiety, wydano kilka książek podnoszących ten problem. Wydarzenia w mieście stały się nawet inspiracją do filmu „Miasto śmierci” (2006) z Jennifer Lopez i Antonio Banderasem w rolach głównych. W wyniku wojny między gangami narkotykowymi w samym roku 2010 zginęło 3111 osób (niemal 2 razy więcej niż w 2008)!


Jak widać, pisanie książek, kręcenie filmów nie zatrzymało rosnącej fali przestępstw. 25-osobowa grupa z lokalnego kościoła ewangelikalnego Psalm 100 postanowiła się temu przeciwstawić. Jak podaje jej lider, Carlos Mayorga, pomysł ewangelizacji w miejscach popełnionych zbrodni i rozbojów zrodził się we wrześniu tego roku. W ciągu zaledwie trzech miesięcy o akcji niewielkiej grupy nastolatków usłyszał cały świat!


Młodzi chrześcijanie wspólnie wybrali 25 najbardziej strategicznych miejsc w Ciudad Juárez, także na terenach kontrolowanych przez gangi. W każdy weekend odważni protestanci ryzykują własne życie, aby dotrzeć z przesłaniem Jezusa do mieszkańców miasta. Członkowie kościoła Psalm 100 przebierają się za aniołów i trzymają transparenty w rodzaju - “Morderco – uwierz i nawróć się”, “Skorumpowany policjancie: szukaj Boga”, “Politycy: nic nie da się zrobić bez Chrystusa”.
Ta forma ewangelizacji z pewnością jest ryzykowna, niektórym może wydać się nierozsądna czy infantylna. Co ciekawe, przez 3 miesiące działalności młodzi Meksykanie nie zostali ani razu zaatakowani - raz tylko byli kontrolowani przez policję. Jakie opinie mają sami uczestnicy?


Karen Olguin Rivas, 14: Może gangsterzy, widząc naszą akcję, pomyślą, że Bóg upomina się o nich. Tutejsi ludzie potrzebują zmiany.
Cynthia Gutierrez: Zwracamy uwagę młodych ludzi, ponieważ zamiast robić złe rzeczy, tak jak inni młodzi, chcemy zmiany Juárez.
Daniel Diaz, 19 (wcześniej wielokrotnie kradł, aby kupować narkotyki): Kiedy powiedziałem przyjaciołom o swojej przemianie, nie uwierzyli mi. Myśleli, że żartuję. Powiedzieli, że jestem szalony, bo nikt nie może zmienić się z dnia na dzień. Ale to jest możliwe, jeśli zmienisz swój umysł.


Idea “anielskiego posłannictwa” okazała się skuteczna. Ostatnio grupa dzielnych chrześcijan odwiedza również inne niebezpieczne miasta. Przyłączają się do nich inni młodzi ludzie, pragnący zmiany. “Choroba psychiczna” niebezpiecznie się rozprzestrzenia.


Świadectwo nastoletnich chrześcijan z Juárez jest zachęcającym przykładem, że Bóg może się posłużyć każdym. Nawet najmłodsi wierzący nie mogą czuć się niepotrzebni czy bezużyteczni. Wyzwania, które stoją obecnie przed młodymi chrześcijanami opisuje książka “Rób trudne rzeczy” autorstwa 2 bliźniaków – Bretta i Alexa Harrisów. Jej myślą przewodnią jest konieczność “rebelucji” wśród młodzieży (od słów rewolucja i rebelia), oznaczająca bunt nastolatków przeciwko zbyt skromnym oczekiwaniom wobec nich. Gorąco zachęcam do lektury tej książki!

Ostatnio zmienianypiątek, 27 kwiecień 2012 19:52
Więcej w tej kategorii: Czy warto czekać? »

2 komentarzy

 • Kibic
  Kibic piątek, 27, kwiecień 2012 23:24 Link do komentarza

  Dziś na Onecie zamieścili ciekawe świadectwo polskiego gangstera:

  http://facet.onet.pl/warto-wiedziec/swiadectwo-geparda-historie-nawrocenia,1,5115838,artykul.html

  Pozdrowienia dla Autorki!

  Raportuj
 • medem.
  medem. sobota, 28, kwiecień 2012 08:00 Link do komentarza

  zachęcające przykłady dla tych, którzy szybko tracą nadzieję na przemianę innych ludzi :)

  'Powiedział trzy słowa - Jezus Cię kocha.

  Wpadłem w szał, jaki Jezus? Rzuciłem się na tego gościa' (...)
  'Dlatego stoję tu przed wami, daję świadectwo, żebyście później nie powiedzieli – nikt nam tego nie uświadomił, nie mówił. Ja mówię. Jezus Cię kocha.'

  Raportuj

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.