Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 797.

Kontrowersyjny powód zwycięstwa Obamy

Pastor Paweł Chojecki skomentował dzisiejsze wyniki wyborów. A co Wy o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji.

Wielu prawicowców ubolewa z powodu dzisiejszych wieści z USA. Jednocześnie jednak większość z nich z zadowoleniem przyjęła niedawaną informację, że protestanci nie stanowią już większości w Ameryce, a największym wyznaniem jest już katolicyzm. A przecież te wydarzenia mają ze sobą bezpośredni związek przyczynowo-skutkowy.

Fundamenty najpotężniejszego państwa wszechczasów, które jednocześnie było ziemią obiecaną dla wszystkich ludzi szukających wolności i dobrobytu, stworzyli WASP (White Anglo-Saxon Protestant) - Biali Anglosascy Protestanci. To oni zbudowali podstawy prawne i organizacyjne USA i nadali im klimat duchowy. Stworzyli obszar wolności religijnej i gospodarczej, który porównać można tylko z I Rzeczpospolitą doby Złotego Wieku - państwa pokojowego współistnienia katolików, protestantów, prawosławnych, żydów i wieli innych religii. Do niedawna też protestanci stanowili większość amerykańskiego społeczeństwa i decydowali o jego politycznym obliczu. I dziś, gdy patrzy się na mapę preferencji wyborczych, widać, że protestancka Ameryka jest wierna konserwatywnym wartościom.

Najbardziej konserwatywne stany, zamieszkiwane w większości przez ewangelikalnych protestantów, zwane są pasem biblijnym (the Bible belt). Wystarczy nałożyć poniższą mapę na preferencje wyborcze Amerykanów, by zobaczyć, jak wyglądałyby dzisiejsze wybory, gdyby Ameryka pozostała wierna swoim Biblijnym fundamentom.

bb

Niestety napływ emigrantów głównie z Ameryki Łacińskiej (czyli katolickiej) oraz inwazja lewicy na zurbanizowanych wybrzeżach oceanów, złamała ducha Ameryki. Oczywiście nie bez winy są tu sami biblijni chrześcijanie, którzy nie potrafili/nie chcieli znaleźć właściwej metody ewangelizacji obcych swojej kulturze przybyszów. W przeszłych wiekach to potrafili. Czy obecna klęska i szybkie pogrążanie się USA w socjalizm, zmobilizują amerykańskich chrześcijan do nowego wysiłku misyjnego? To kluczowe pytanie dla przyszłości świata.

Link do bloga: http://naszeblogi.pl/33705-dlaczego-wygral-obama

Fot. http://ocdn.eu/images/pulscms/ZGM7MDMsMjA4LDAsMCwx/34506889c5f5939da2f4d8a59c07148a.jpg

Można się włączyć w dyskusję z Pastorem również na Twitterze: https://twitter.com/PawelChojecki

 

 

 

 

Ostatnio zmienianyśroda, 07 listopad 2012 12:18

4 komentarzy

 • alfa
  alfa środa, 07, listopad 2012 16:32 Link do komentarza

  rzeczywiście zastanawiające nałożenie obu mapek na siebie> co się stało, że w USA jest co raz mniej protestantów?

  Raportuj
 • Mariusz
  Mariusz środa, 07, listopad 2012 20:57 Link do komentarza

  W liczbach bezwzględnych to pewnie ich nie ubywa, ale kto się nie rozwija, ten się cofa.
  To szeroki temat, zapewne nałożyły się tu dwa zjawiska - uśpienie związane z dobrobytem oraz skradziona przez liberalnych protestantów konserwatywna młodzież.

  Pozdrawiam

  Raportuj
 • MACIEJ
  MACIEJ środa, 07, listopad 2012 23:12 Link do komentarza

  Ja nie mogę tego wyjaśnić inaczej jak tym, że biblijni chrześcijanie musieli stracić wpływy w partii republikańskiej, już wcześniej musiało to się stac a dziś widzimy tego owoce. Co to za wybór głosować na lewaka i do tego raczej muzułmanina czy gapowatego mormona? Część ludzi wierzących mogła się po prostu wkurzyć i dać spokój a tą parodią.

  Raportuj
 • Kibic
  Kibic czwartek, 08, listopad 2012 00:18 Link do komentarza

  @Maciek Jeśli się wkurzyli i dali dojść do władzy zwolennikowi aborcji, to nie najlepiej świadczyłoby o ich wierze i umyśle. Myślę, że trzeba szukać głębiej przyczyn.

  Raportuj

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.