Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 797.

"Panny Wyklęte" w Lublinie - relacja

W zeszły piątek w Lublinie odbył się koncert Panny Wyklęte. Był to jeden z przystanków ogólnopolskiej trasy koncertowej towarzyszącej promocji albumu Panny Wyklęte - płyty wydanej w tym roku przez Fundację Niepodległości.

Prawie wszystkie miejsca w Hali Globus - w dolnej części (boisko) i na bocznych trybunach - były wypełnione. Organizacja na wysokim poziomie, wszystko odbywało się sprawnie.

Pierwszą część koncertu zajęły powitania i podziękowania. Wśród publiczności pojawiły się trzy Panny Wyklęte oraz dwaj synowie Żołnierzy Wyklętych. Dla tych osób koncert musiał być bardzo emocjonalny.

Na koncercie zjawili się także uczniowie Liceum Polonijnego w Warszawie. Są to młodzi ludzie z polskimi korzeniami urodzeni m. in. w Kazachstanie.

Po dość długiej części wstępnej (powitania, podziękowania - było kogo witać i komu dziękować) rozpoczęła się część właściwa.

Zaczęło się od Etiudy Rewolucyjnej, przy okazji -  bardzo dobrze wypadło włączenie do koncertu instrumentów dętych.

Panny Wyklęte - Etiuda Rewolucyjna (Fryderyk Chopin & MRR) - 13.09.2013 Park Sowińskiego, źródło

Po kilku utworach Dariusz Malejonek zaprosił młodzież pod scenę. Dzięki temu koncert stał się bardziej atrakcyjny.

Wszystkie utwory na zakończenie zbierały głośne i długie brawa.

Wystąpić miała również Kasia Kowalska, jednak nie dotarła z powodu braku możliwości transportu z Warszawy, gdzie grała koncert z zespołem Perfect. W zamian przedstawiono teledysk z jej utworem Niezłomni.

Na koniec publiczność nagrodziła artystów i organizatorów wielkimi brawami, a po koncercie robiono sobie zdjęcia oraz zbierano autografy.

Teledysk do utworu Niezłomni Kasi Kowalskiej. Wykorzystano w nim zdjęcia do filmu Historia Roja w reżyserii Jerzego Zalewskiego.

 
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 28 październik 2013 19:49

38 komentarzy

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.