Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 797.

"Jak to jest w ogóle możliwe, żeby człowiek był WOLNY?"

Liceum to czas wielu problemów :) Wśród nich zdarzają się także problemy filozoficzne. Choć przez lata mogą one pozostawać nierozwiązane, to cierpliwe poszukiwanie w końcu przynosi efekty.

Jakiś czas temu profesor Kazimierz Jodkowski, znakomity wykładowca i znany polski filozof nauki, przedstawił swoje rozważania na temat problemu filozoficznego, który dręczył go już w liceum.
 
Oto wystąpienie Profesora pt. "Wolność woli, zasada antropiczna i definicja życia", które wygłosił 16 maja 2013 r. na zorganizowanej przez UMCS konferencji pt. "Umysł a wiedza":*****
Prof. dr hab. Kazimierz Jodkowski jest filozofem nauki, kierownikiem Zakładu Logiki i Metodologii Nauk na Uniwersytecie Zielonogórskim. Część jego artykułów naukowych i monografii jest dostępna na stronie internetowej Zielonogórskiej Grupy Lokalnej "Nauka a Religia", której jest założycielem i opiekunem naukowym (http://www.nauka-a-religia.uz.zgora.pl/index.php?action=onas&id=13).

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 10 luty 2014 09:41

3 komentarzy

 • tiradell
  tiradell poniedziałek, 03, luty 2014 21:12 Link do komentarza

  obejrzałam. bardzo mi się podobało, chociaż wynik tego eksperymentu "dwuszczelinowego" jest dla mnie jeszcze nie do ogarnięcia, przy moim standardowym rozumieniu rzeczywistości :)

  Raportuj
 • Kibic
  Kibic poniedziałek, 03, luty 2014 21:32 Link do komentarza

  Byłem, wysłuchałem i polecam! Pobudza do zastanowienia nad spójną wizją wszechświata.

  Raportuj
 • kaka
  kaka wtorek, 04, luty 2014 14:36 Link do komentarza

  super!

  Raportuj

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.