Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 797.

GRA MIEJSKA Wielokulturowy Lublin: Śladami Reformacji w Lublinie / w NOC KULTURY

W Lubelską NOC KULTURY nie lada gratka :-) Fundacja Twój Ruch zaprasza na GRĘ MIEJSKĄ Wielokulturowy Lublin: Śladami Reformacji w Lublinie

W dużej mierze to właśnie z wielokulturowości Lublin czerpie swą energię i siłę.
Gra uliczna jest doskonałą okazją do poznania historii Lublina w czasach reformacji, odkrywania architektury oraz kultury związanej z protestantyzmem.
____________________

W Lublinie zjawił się dzisiaj niecodzienny gość. Przedstawia się jako Matthias z Wittenbergi, wysłannik Marcina Lutra. Podobno przynosi z Niemiec sensacyjne wieści. Nie może ich jednak rozgłosić, dopóki nie znajdzie drukarni i tłumacza, bowiem list, z którym go posłano, w całości napisany jest po niemiecku, a jeden egzemplarz to zbyt mało, by dotrzeć z jego treścią do wszystkich mieszkańców miasta. Działając w wielkim pośpiechu, nie wdaje się w dłuższe rozmowy, toteż nikt dokładnie nie wie, cóż to za nowe informacje. Podobno sprawa jest poważna. Najgorsze jednak, że Matthias gdzieś zniknął i obecnie nikt nie wie, co się z nim dzieje. Ostatnio zmierzał w kierunku starego browaru. Pewna kwiaciarka powiedziała nam, że widziała, jak rozmawiał z tamtejszym dozorcą. Ponieważ starszyzna miejska bardzo chce poznać owe zagraniczne sensacje, zleciła nam wysłanie za Matthiasem grupy poszukiwawczej.
____________________

7 czerwca weź udział w grze! Zaczynamy od godz. 19.00 (punkt startowy działać będzie do godz. 20.00) na MOŚCIE KULTURY (Most Mariana Lutosławskiego na Bystrzycy (przedłużenie ul. Zamojskiej)).

Dołącz na fb: https://www.facebook.com/events/677614962287879/?fref=ts

INFO O GRZE: www.twojruch.net/nockultury

Wkrótce więcej szczegółów!

Masz pytanie?
Napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Koordynator gry:
Monika Dąbrowska
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do zobaczenia w NOC KULTURY!

 
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 02 czerwiec 2014 21:26

9 komentarzy

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.