Ostrzeżenie
 • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 797.

II Polsko-Węgierski Rajd Studencki im. Hrabiego Jánosa Esterházyego - ZDJĘCIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wróciliśmy, odpoczęliśmy - czas na podsumowanie.

Mieliśmy okazję poznać szerokie spektrum pienińskiej natury w jej różnych odsłonach - szarej, deszczowej i mglistej aurze pierwszego dnia i w pełnym słońcu podczas kolejnych dni wędrówki. Nocleg w schronisku na Przehybie, uroki miasteczka uzdrowiskowego, tańce polskie i węgierskie, lekcje języków (Péter Vágó - ogromne dzięki :-) - to i o wiele więcej spotkało nas na pienińskich szlakach i w pięknej Szczawnicy.

Serdecznie dziękujemy Wam wszystkim, drodzy uczestnicy II Polsko-Węgierskiego Rajdu Studenckiego im. Hrabiego Jánosa Esterházyego, za Wasze wspaniałe towarzystwo. Jesteśmy szczęśliwi, że po raz kolejny udało się nam wspólnie wyruszyć na szlak.

Chcemy podziękować Jego Ekscelencji Dr. Ivánowi Gyurcsíkowi, Ambasadorowi Węgier w Warszawie za objęcie patronatem honorowym naszego Rajdu oraz za wsparcie organizacji Rajdu w ramach Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej.   

Organizację i przygotowanie Rajdu wspierał Pan Zsombor Zeöld, któremu serdecznie dziękujemy za pomoc.

Pragniemy serdecznie podziękować za nieoceniony wkład w ideę naszego Rajdu Panu Doktorowi Imre Molnárowi. To dzięki Panu poznaliśmy bliżej postać Hrabiego Jánosa Esterházyego, wielkiego bohatera węgierskiego i polskiego. To dla nas wielki zaszczyt, że możemy brać udział w kultywowaniu Jego pamięci.

Dziękujemy Panu Grzegorzowi Niezgodzie, Burmistrzowi Miasta i Gminy Szczawnica oraz Panu Piotrowi Gąsienicy, Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy za pomoc w organizacji i przygotowaniu Rajdu.

Za organizację i kierowanie Rajdem, za ogromny wkład i wysiłek włożony w jego przygotowanie i przebieg bardzo mocno dziękujemy Tymoteuszowi Chojeckiemu i Eunice Chojeckiej.

Droga Zsuzsi, gorąco dziękujemy Tobie oraz naszym przyjaciołom ze Związku Rákóczego (Węgierskiego Partnera Rajdu) za to, że razem mogliśmy przyczynić się do kontynuowania i pielęgnowania wspaniałej przyjaźni naszych Narodów.

Janku, serdeczne dzięki za ogromną pomoc i ciepłe przyjęcie w swoich stronach :-)

Wielkie podziękowanie dla sponsora Rajdu - Sanea Sp. z oo (www.sanea.pl)

Za objęcie naszego Rajdu patronatem medialnym oraz za wielką pomoc gorąco dziękujemy Redakcji miesięcznika "idź Pod Prąd".

Do zobaczenia na szlaku :-)

zdjęcia: Cezary Kłosowicz, Hajnalka Rácz, Małgorzata Furtak, Olga Gazda, pieninyinfo.pl

Projekt pt. The II Polish-Hungarian Student Hike jest dofinansowany w ramach Węgiersko-Polskiego Programu Współpracy Pozarządowej (http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/PL/hu, www.msz.gov.pl) #polhun

Ostatnio zmienianywtorek, 07 październik 2014 10:44

3 komentarzy

 • alfa
  alfa środa, 27, sierpień 2014 13:40 Link do komentarza

  mega zdjęcia~! widać prawdziwą radość ze spotkania polsko-węgierskiego:)

  Raportuj
 • Kibic
  Kibic środa, 27, sierpień 2014 20:56 Link do komentarza

  Autentyczne uśmiechy - dowód, że atmosfera była braterska!

  Raportuj
 • m.
  m. czwartek, 28, sierpień 2014 19:50 Link do komentarza

  Pielęgnowanie przyjaźni z Węgrami to wspaniała idea.
  Szacunek za uczczenie Jánosa Esterházyego.

  Raportuj

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.