Olga Gazda

Olga Gazda

URL strony:

The Central European Heritage Conference 2014 - amazing stay in Budapest

Last weekend my friend Katarzyna Radlińska and I had pleasure to be participants at "The Central European Heritage Conference 2014", which was prepared by Budapest Multicultural Quarter "KultUnio".The whole organization of the conference was perfect. Despite the fact that it was our first visit to Budapest, we didn't feel left alone. Starting from our arrival at Budapest airport till the last day of our stay we were spending time in a company of heartfelt and really helpful people.
It was both educational & culturally enriching trip.

"Dziękuję Panu Bogu za wszystkie ciężkie chwile, bo po nich staję się mocniejszy"

Wyznaję zasadę: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu, to wszystko jest na właściwym miejscu”.
Codziennie odczuwam obecność i pomoc Boga.
To, że budzę się rano i mam siłę i zdrowie, aby robić to, co robię, oraz radość i przyjemność, jaką z tego czerpię, musi pochodzić od Pana.
Bóg cały czas mi pomaga, stawia na mojej drodze życzliwych ludzi.
Dziękuję Panu Bogu za wszystkie ciężkie chwile, bo po nich staję się mocniejszy (...) Jestem zdania, że jeśli człowiek ciężko pracuje, wierzy w to, co robi, jest pozytywnie nastawiony do świata i ufa Bogu, to nie ma rzeczy niemożliwych! „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”

Kulturalnie w Krośnie

Kilka dni temu w Krośnie zakończył się Festiwal Kultur Pogranicza Karpackie Klimaty a także XI Festiwal Win Węgierskich im. Portiusa. Impreza co roku skupia na krośnieńskiej Starówce artystów z Polski, Węgier, Słowacji, Ukrainy i Czech, stając się autentycznym spotkaniem przyjaciół z pogranicza. Mimo że festiwal zakończył się wraz z wakacjami, w Krośnie wciąż czuć wielokulturową atmosferę. Dziś miałyśmy okazję odwiedzić Piwnicę PodCieniami, a w niej wystawę "2 po 2" prezentującą prace czterech artystów - dwóch Polaków, dwóch Węgrów (Piotr Burger, Mirosław Rymar, Frimmel Gyula, Horváth László). Miałyśmy również przyjemność zajrzeć do otwartej niedawno Klubokawiarni Ferment.

Subskrybuj to źródło RSS