Weronika Machała

Weronika Machała

URL strony:

„Chce się żyć” - historia prawdziwa

Takich owacji Międzynarodowy Festiwal w Montrealu nie widział od lat. Polski film „Chce się żyć” zachwycił krytyków oraz widzów. Z miejsca zdobył 3 nagrody (w tym Grand Prix Festiwalu). „Dwa razy mieliśmy owacje na stojąco. Widzowie stali i klaskali ponad 10 minut, co podobno nie zdarzyło się na tym festiwalu od lat. Klaskaliby dłużej, tylko już nas organizatorzy zaczęli wypraszać z sali, bo zablokowaliśmy następny pokaz ”- relacjonuje Maciej Pieprzyca, reżyser filmu.

Just TRy in English!

Przyłącz się i zacznij działać w nowo powstałej grupie "TRy in English". Powstała ona z myślą o pokazaniu innego oblicza języka angielskiego, niż znacie ze szkoły. Gramatyka? Nuda? Wkuwanie słówek? O, nie.

A może spotkanie ze sławnym detektywem lub weterynarzem z Yorkshire? Podróż po Londynie? Muzyka, filmy i książki? Czemu nie!

Teraz w grupie "TRy in English"- codziennie zdjęcia z Londynu (do wyczerpania zapasów), filmiki o akcentach znalezione w necie i sondy. A potem?

Twój Ruch na rowerach:)

Wakacyjny filmik, ekipa TR wybrała się na rajd rowerowy w samym sercu Roztocza. Susiec - bardzo polecamy piękne trasy rowerowe. Warto! Łatwo nie było - jak widać, ale daliśmy radę. Rób trudne rzeczy.

Fronty Wielkiej Wojny 1914-1918 w Iłży

Do Iłży, gdzie odbyła się inscenizacja bitwy z I wojny światowej, wybrała się ekipa TR. W rekonstrukcji wzięły udział Legion Puławskiego i oddziały Błękitnej Armia gen. Hallera. Prezentujemy krótki film, zawierający najciekawsze fragmenty.

Subskrybuj to źródło RSS